reflexka

Reflexní terapie patří mezi léčebné metody pocházející z východní Asie (její principy se objevují nezávisle na více místech). Její používání se odhaduje na více než 5000 let. Což tedy ještě nemusí znamenat, že je to něco funkčního, že :) Trochu vědy tedy – její funkčnost vychází z principu existence reflexních bodů, tedy nervových zakončení všech orgánů lidského těla. Poslední výzkumy princip fungování popisují jako neurobiochemický a tkáň v místech reflexních plošek vykazuje jakousi jinou materii. Tyto reflexní plošky se nacházejí po celém těle, nejvíce se však využívají plošky nohou a rukou. Velkým benefitem je, stejně jako u většiny metod vycházející z tradice východní medicíny, prevence. Stimulací reflexních bodů stimulujeme orgány těmto bodům odpovídající a tím napomáháme jejich správné funkci. Velmi šetrně tak můžeme harmonizovat celý organismus. Zjednodušeně řečeno – masáží reflexních plošek jakoby masírujeme vnitřní orgány, tím je prokrvujeme a pakliže mnoho nemocí začíná nedostatečným krevním oběhem, špatným prokrvením a stagnací… pak je nasnadě, že RT může být velmi efektivní.

Dnes je reflexní terapie využívána také k řešení již vzniklých zdravotních problémů a kromě preventivní funkce se může významně podílet také na zlepšení akutních a chronických problémů, výborně se hodí jako podpůrný doplněk standardní léčby.

Vysokou hodnotou reflexní terapie je její diagnostická schopnost. Bolestivost v ploškách ukáže na oslabené orgány, a to často dříve, nežli člověk jakoukoliv disfunkci pociťuje. A stejně jako je lepší vrtat malý kaz než trhat celý zub, v případě oslabeného orgánu můžeme oblast nejen reflexně stimulovat, ale také pomoci dalšími doplňkovými doporučeními, jak dané zatím drobné citlivosti pomoci a předejit tak opravdové disfunkci daného orgánu. Těmito doporučeními může být jak úprava stravy, dodání vitamínů a minerálů, doporučení pohybové aktivity, dechových cvičení či dalších masáží.

 

reflexka 2

Reflexní terapie může pomoci při:

 • bolestech zad a kloubů
 • migrénách
 • zažívacích potížích
 • únavovém syndromu
 • alergiích
 • detoxikaci těla rozprouděním lymfy
 • hormonálních dysbalancích
 • chronických sinusitidách
 • neplodnosti a u mnoha dalších problémech

 

Upozornění :
Při terapii může docházet k recidivám, tj. zesílení bolestí nebo jiným nepříjemným projevům. Jedná se o přirozený proces, který po určité době pomíjí a nastupuje uvolnění…

 

Jak reflexní terapie probíhá?

 

Reflexní terapii provádím v rámci 3 možných procedur:

Relaxační reflexní masáž chodidel

Při této masáži nepůjdeme do hloubky možných problémů, ale budeme pouze jemně a šetrně stimulovat všechny reflexní plošky obou chodidel. Masáží tak jednoduchým a příjemným způsobem zharmonizujeme celý organismus a všem orgánům drobnými vzruchy pošleme podnět k lepšímu fungování. Efektem tedy nebude pouze pocit lehčích nohou a příliv nové energie, až ode mne budete odcházet, ale také pobídka Vašemu tělu k celkovému ozdravení

Masáž je prováděna pouze na ploskách nohou, není tedy potřeba se odhalovat. Je vhodná pro ty z Vás, kteří nemají dostatek času dopřát svému tělu delší proceduru.

Objednejte se na 30 – 60 minut.

 

Reflexní masáž chodidel a uvolnění krční páteře

Masáž začneme nepřímým uvolněním krční páteře pomocí palce nohy a dále budeme pouze jemně a šetrně stimulovat všechny reflexní plošky obou chodidel, případně se zaměříme na ty plošky, které budou vykazovat větší citlivost, nebo na reflexní body těch orgánů a částí těla, které Vás aktuálně trápí. Dále budeme pokračovat přímým uvolněním krční páteře v sedě a na lůžku, které přináší okamžitou úlevu od některých bolestí a zejména pak přináší velký příliv nové energie. Tato odblokace páteře vedená přesně daným postupem je jednoduchá metoda, i když někdy bolestivá, která může výrazně pozitivně ovlivnit všechny systémy v těle. Znovunavrací volné proudění energie – krve, lymfy, inervace – a působením na oblast bloudivého nervu, jehož větve vedou do všech vnitřních orgánů, dokáže pozitivně působit na celé tělo.

Objednejte se na 60 až 90 minut.

 

Reflexní terapie s diagnostikou

Zde využijeme diagnostických možností reflexologie a po zjištění stavu jednotlivých orgánů aplikujeme kombinaci dvou předchozích procedur, ale už přesně mířených tam, kam je potřeba. Provedeme tedy:

 • Reflexní terapii plosek nohou
 • Reflexní odblokování krční páteře
 • Přímé odblokování krční páteře
 • Poradenství, co je potřeba změnit v životním stylu klienta

Objednejte se na 90 minut.

 

Reflexní terapie je metoda bezpečná, zvláště pokud je prováděna certifikovaným terapeutem. Moji techniku jsem se učila na kurzech manželů Patakyových, kteří se alternativním metodám léčby, zejména pak reflexní terapii, věnují více než 30 let.  Díky učení se u těchto mistrů jsem absolvovala také učení se technice odblokování krční páteře, jejíž základy položil Ing. Jiří Janča, evropsky uznávaný český průkopník alternativních forem medicíny.

Stejně jako je reflexní masáž silná ve svém účinku, může být stejně silná ve svých účincích způsobujících detoxikaci těla. Těchto efektů se rozhodně nelekejte, naopak jsou důkazem, že Vaše tělo na stimulaci reaguje a že byl spuštěn samočistící a napravující proces těla, kterým se tělo pokouší zase dostat do rovnováhy. Je tedy možné, že pocítíte: bolesti hlavy, větší potřebu vylučování, únavu, emocionální rozladěnost. V případě, že jste v minulosti takzvaně přechodili různé nemoci či nachlazení, je možné, že tělo spustí detoxikaci na zbavení se těchto zátěží. Může se tedy zničehonic objevit například rýma, teplota, zvýšené pocení, bolest zubů, zad či kloubů. Tyto vedlejší projevy ale nejsou nezbytné a je spíše pravděpodobné, že se okamžitě po masáži nebo druhý den budete cítit plni nové energie. Každopádně však tyto případné projevy nijak neutlumujte, po masáži doplňujte tekutiny a zvolte spíše odpočinkový režim.

 

Kdy se reflexní terapie neprovádí?

Po transplantaci orgánů.

(Reflexní terapie by totiž mohla aktivovat imunitní reakce organismu tak, že by mohly zkomplikovat přijetí transplantovaného orgánu, protože by jej hodnotily jako cizorodou součást těla).

Při cukrovce.

A dále samozřejmě při mnoha akutních kontraindikacích jako u klasické masáže (viz sekce Masáže).

Prosím, informujte mne předem o závažných onemocněních (probíhající onkologická léčba, vážné onemocnění ledvin, cukrovka, akutní zánětlivé procesy v těle, vážné úrazy mozku či páteře, výhřez plotýnek, psychiatrická léčba) a s ošetřujícím lékařem masáž konzultujte.

Reflexní terapie a těhotenství?

těhotenska

Těhotenství není kontraindikací a naopak reflexologie může ženám velmi pomoci nejen s bolestmi zad, otoky nohou, ale také s celkovým vyladěním organismu a uvolněním duševního napětí. Díky svým postupům aplikovaným v sedě (plosky nohou) či uvolňování krční páteře (v sedě) je také metodou v tomto období praktickou. Lze ji pak dále využívat v poporodním období pro zlepšení regenerace ženského organismu, jako podpůrný prostředek k problémům se spuštěním mateřského mléka a v neposlední řadě také s pomocí miminku například s jeho trávícími problémy.

V rámci lidské reprodukce má reflexologie také své důležité místo v oblasti řešení fertility, kdy může být velmi efektivní ve stimulaci reprodukčních orgánů a znovunastolit tak, například společně se změnou životního stylu, určitým cvičením (HTJ, série cviků podle paní Mojžíšové), zdravé a funkční prostředí pro početí.

V případě rizikového těhotenství nebo jakýchkoli komplikací během těhotenství konzultujte masáž s Vaším gynekologem.

masaz yoga armoaterapie krouzek
lymfaticka masaz reflexni terapie konzultace