Co čekat

Klasiku? No…. Moje masáž asi nikdy nebude úplně klasická, skoro vždy kombinuju více technik a metod a i u té „klasické“ nejdříve uvolním povrchové fascie, akupresurně uvolním hlavní místa zatuhlostí bez oleje, teprve potom použiju klasičtější formu olejové masáže kombinovanou s jemnými manipulacemi, trakcemi, prvky dornovy metody či baňkováním.

Masáž se provádí buď jako celková masáž těla nebo jako částečná lokalizovaná masáž dle potřeby či potíží. Nejlepší by samozřejmě bylo, kdybychom mohli tělu dopřát masáž celotělovou, tedy alespoň nohy, ruce, záda, břicho, hrudník, krk, hlavu i obličej. Ovšem vzhledem k času a hodnotě peněz často volíme kratší varianty. Pokud ale přijdete s bolestí kolene, či beder, buďte připraveni, že se určitě nebudeme věnovat pouze dané bolestivé části – příčina bolesti je jednak často jinde, než si myslíte, a druhak bolestí jednoho místa trpí i další svaly a klouby, takže vždy chceme předejít i větvení problému dál v těle.

Nejčastější kombinace:

7b02f574d154d309e5e4ba90bce9cb8f

 • Masáž zad, paží a krku
 • Masáž zad a dolních končetin
 • Masáž zad, hrudníku a břicha

Moje speciální masáže (vzešlé z mnohaletého studia a praxe), které bych si já sama ráda dopřávala :)

 

 • MASÁŽ „3P“ – CHODIDLO – KŘÍŽOVÁ OBLAST – KRČNÍ PÁTEŘ (rychlá úleva mnohých blokád či jako rutinní mobilizace základních stabilizačních článků našeho těla)
 • Reflexní terapie nohou a záda (jedna za nej – oblíběnějších, velmi efektivní)
 • Masáž hlavy a obličeje (velmi relaxační a stres uvolňující technika, zároveň stimulací akupresurních bodů působící na celé tělo)
 • Masáž „naslepo“. Nevíte co potřebujete nebo si chcete užít to, že nic nerozhodujete – necháme spolupracovat moje zkušenosti, vnímavost a přítomný okamžik a uvidíme.

 

Tyto kombinace se  osvědčují jako největší možnost uvolnění ať už se jedná o problematická bedra, krk nebo rameno (pokud není čas na celé tělo). Kombinaci samozřejmě můžeme vybrat společně, zkuste se řídit i Vaším vlastním pocitem, znalostí vlastního těla a příběhů, které už zažilo (zranění, operace, výsledky RTG atd.). Samozřejmě pokud chcete hlavně relaxační masáž, řekněte mi to na začátku. Někdy netlačení a neupnutí se na vyřešení problémů má ten nevětší efekt.

 

 Jaké účinky má masáž?

 

Masáž je vhodná zejména pro uvolnění ztuhlého a zablokovaného svalstva a kloubů celého těla, jejich rehabilitaci a lepší regeneraci. Masáž také působí na činnost všech vnitřních orgánů, jejichž funkci pozitivně stimuluje (ostatně sval neplní jen pohybovou funkci, ale také transportní pro krev a kyslík do kloubů a dalších tkání). Pomáhá tedy nejen při řešení již vzniklých zdravotních obtíží, ale je hodnotnou prevencí a cestou předcházení všem stavům, které tělo vytlačují z jeho rovnováhy a způsobují tak možné nepříjemné neharmonické stavy kdekoliv v organismu. Klasická masáž je samozřejmě velmi relaxační forma „vypnutí se“, dochází u ní k uvolnění napětí a stresu, nejen z Vaší hlavy, ale taky doslova – ze svalových vláken, kde  hormonálně napětí často zůstává. Výsledkem tedy může být „slunce v duši“ :), příliv nové energie a tím pádem samozřejmě lepší zdravotní stav.

 

 

Upozornění:
Při terapii může docházet k recidivám, tj. zesílení bolestí nebo jiným nepříjemným projevům. Jedná se o přirozený proces, který po určité době pomíjí a nastupuje uvolnění. Není to masérský alibismus, tělo tak zkrátka funguje. Důležité je tedy období po 3 – 5 dnech – došlo ke zlepšení?

 

Kontraindikace masáže:

 • horečnatá, infekční a akutně zánětlivá onemocnění
 • nádorové onemocnění
 • stavy vyžadující klid na lůžku
 • závažnější krvácivé stavy (hemofilie, leukémie)
 • záněty v dutině břišní (slepé střevo, žlučník)
 • krvácení v dutině břišní (žaludeční vředy)

 

 

Jste-li na pochybách, poraďte se vždy se svým ošetřujícím lékařem. O jakýchkoli zdravotních komplikacích mne prosím vždy informujte, až už jsou aktuální, nebo z dřívější doby. (stejně jako o vysokém krevním tlaku, cukrovce, špatné srážlivosti krve nebo také o těhotenství)

 

Neočekávejte ode mne velmi silovou masáž, po které odejdete zcela zbití – čekejte střední míru tlaku, kdy tělo dostává impulsy, sval se prohřívá postupně a tím se uvolňuje jeho napětí. Se svalem se snažím spíš domluvit, dát mu prostor a péči, než abych s ním bojovala. Účinek je pak možná dlouhodobější a navíc zesílený díky ztišení a celkovému zklidnění.

 

Pokud si však chcete dopřát úplné „vypnutí se“ bez tlaků a intenzity, která přece jen při klasické masáži občas přichází, doporučuju relaxační masáž.

 

Relaxační masáž

relax

Relaxační masáž můžete zvolit vlastně kdykoliv. Je báječná pro celkovou regeneraci fyzického těla jak po fyzickém či duševním vypětí, pro zlepšení celkového stavu organismu, nebo jen zkrátka po těžkém dnu v práci. Odměňte se a věnujte Vašemu tělu několik desítek minut relaxace. Výsledkem bude osvěžující pocit, lepší nálada a nová energie ve všech Vašich buňkách.

 

Jaké jsou účinky masáže:

• uvolní ztuhlé svaly
• ztiší psychické napětí
• povzbudí krevní oběh
• stimuluje lymfatický systém a podpoří detoxikaci
• podpoří řešení problémů se spánkem a trávením

 

Co čekat?

Relaxační masáž se provádí buď jako celková masáž těla nebo jako částečná masáž dle Vašich preferencí. Při masáži využívám techniky klasické, sportovní a thajské masáže, akupresury a reflexních bodů. Relaxační masáž může být velmi jemná, navozující zklidnění, ale také naopak energetizující, dodávající sílu a vitalitu do zbytku dne. Dle charakteru cíle k relaxační masáži často volím také vhodnou aromaterapii a hudbu.

Ideální délka relaxační masáže je 60 – 90 minut.

Nechce se Vám svlíkat a být od oleje?

Relaxační reflexní masáž plosek nohou

Při této masáži budeme jemně a šetrně stimulovat všechny reflexní plošky obou chodidel. Masáží tak přirozeným a příjemným způsobem zharmonizujeme celý organismus a všem orgánům drobnými impulsy vyšleme podnět k lepšímu fungování. Efektem tedy nebude pouze pocit lehčích nohou a příliv nové energie, až ode mne budete odcházet, ale také pobídka Vašemu tělu k celkovému uvolnění a ozdravení.

Masáž je prováděna pouze na ploskách nohou, není tedy potřeba se odhalovat. Je vhodná pro ty z Vás, kteří nemají dostatek času dopřát svému tělu delší proceduru nebo mají obavy se před cizím člověkem odhalit.

Ideální délka masáže plosek nohou je 30 – 60 minut.

 

 

masaz yoga armoaterapie krouzek
lymfaticka masaz reflexni terapie konzultace