těhotenská 6

Těhotenství je zcela jistě jedním z největších zázraků a radostí v našich životech. Aby mohlo to nové malé stvoření přijít na svět, stává se žena na 9 měsíců jeho ochranitelkou a živitelkou, na které je 100% závislý. Tento ,ač sice samozřejmý, úkol ženy sebou nese velké energetické výdaje a tělo matky se musí tomuto úkolu plně přizpůsobit a doslova transformovat svou dosavadní tělesnou schránku. Všechny tyto změny sebou mohou nést větší či menší obtíže, zejména bolesti zad, kloubů či otoky nohou.

Velkou úlevou mohou být právě těhotenské masáže, které jsou jednim z mála v těhotenství dostupných řešení. Díky své jemnosti a přirozenosti založené na lidském dotyku mohou pomoci jak pohybovému, tak lymfatickému systému, konkrétně:

  • Uvolnit stres a napětí
  • Odstranit bolesti zad a šíje
  • Ulevit pocitu těžkých nohou
  • Zmírnit otoky nohou

Pravidelná masáž v těhotenství celkově harmonizuje organismus ženy, zlepšuje její imunitu a napomáhá jí na cestě k porodu zlepšováním jak fyzického stavu, tak psychické pohody.

Jak masáž probíhá?

Masírují se především záda, šíje a dolní končetiny. Masáž zad se provádí v leže na boku, masáž nohou v sedě, vždy je k dispozici dostatečné množství polštářů a dek a hlavní je maximální pohodlí ženy i jejího bříška. Všechny hmaty jsou vedeny pomalu a jemně a je brán samozřejmě naprostý zřetel na oblasti, které nejsou v době těhotenství doporučovány jakkoli stimulovat. Masáž je tedy zcela bezpečná.

 

Kdy se masáže neprovádí

  • během prvních tří měsíců těhotenství
  • při rizikových těhotenstvích a jiných gynekologických obtížích (v případě jakékoliv nejistoty poraďte se se svým gynekologem)

 

masaze brno centrum klasicka olejova masaz masaze brno centrum lymfatická masáž masaze brno centrum reflexni terapie
masaze brno centrum tehotenská masáž masaze brno centrum relaxační masáž masaze brno centrum celulitida